Fotoelektrik Sensörler

Fotoelektrik sensörlerimiz, kontaksız nesne tespitinin kullanılabileceği tüm otomasyon çözümlerini hedeflemektedir. Farklı çalışma ilkeleri, modelleri, boyutları ve özellikleri geniş bir yelpazede, ilgili uygulama için her zaman mümkün olan en iyi sensörün bulunabileceği ve uygulamada ortaya çıkan tüm koşulların karşılanabileceği anlamına gelir.
Kontaksız fotoelektrik sensörlerden oluşan etkileyici Pepperl+Fuchs ürünlerimize bir göz atın. 

Standart Fotoelektrik Sensörler

Otomasyonda genel olarak fotoelektrik sensörler, hızlı ve kontaksız algılamanın tüm avantajlarını sağlar. Standart sensörler, fonksiyona ve göreceli konumuna bağlı olarak Işın sensörlerinin, reflektörlü sensörlerin ve difüze mod sensörlerinin iç işlevsel prensibi arasında bir ayrım yapılır.

Fiber Optik Sensörler

Fiber optik sensörler ve kablolar, alan kısıtlamaları, sıcaklık aşırılıkları ve benzeri nedenlerle sensörlerin doğrudan monte edilmesinin mümkün olmadığı uygulamalar için mükemmel bir çözümdür. 

Kontrast ve Renk Sensörleri

Ambalajlama ve baskı işlemlerinin otomasyonunda, baskı ve renk işaretlerinin güvenilir tespiti, çeşitli işleme aşamalarını koordine etmekte önemli bir rol oynamaktadır. Fotoelektrik kontrast sensörleri, bu tür algılama görevleri için özel olarak tasarlanmıştır.

Işık Perdesi

Işık perdeleri, daha geniş alanların izlenmesi gereken uygulamalar için idealdir. Işık perdelerinin monte edilmesi, kurulması ve hizalanması çok daha kolaydır ve bu nedenle çoklu fotoelektrik sensörler tercih edilir.

Uygulama alanları, palet genişlik, yükseklik ve profilinin kontrol edilmesinden konuma bağlı olmayan nesnelerin tespit edilmesine ve asansör kapılarının izlenmesine kadar uzanır.

Mesafe Sensörleri

En küçük model bile çok çeşitli ölçüm ve konumlandırma görevleri için uygundur. Lazer üçgenleştirme ve bir analog çıkış kullanarak çalışır. VDM serisi sensörler pulse ölçme Teknolojisini kullanmaktadır, uzun algılama aralıkları ve son derece hassas ölçüm sonuçları elde etmektedir. PRT serisi ise, ortam ışığına ve toza maruz kalındığında zorlu ortam koşullarında bile yüksek derecede çalışma güvenliği sağlamak için yüksek yoğunluklu ışık darbeleri kullanmaktadır.

Fotoelektrik Güvenlik Sensörleri

Personel koruması, otomatik işlemlerde giderek önem kazanmaktadır. Makinelerin yüksek riskli hareketlerde bulunduğu her yerde, ilgili sağlık ve güvenlik yönetmeliklerine uyulmalıdır. Operatör aniden dikkatsizlik çekse bile, kesme, ezme ve darbe hasarları önlenmelidir. Pepperl+Fuchs Fotoelektrik Güvenlik Sensörleri tamda bu amaç doğrultusunda geliştirilmiştir.